Jaka pęseta do metod objętościowych jest najlepsza?
Jaka pęseta do metod objętościowych jest najlepsza?

Jaka pęseta do metod objętościowych jest najlepsza?

Czytając grupy branżowe na fb, zauważyłam, że pytanie, które poza wyborem kleju do rzęs pojawia się najczęściej to "jaką pęsetę wybrać do metody objętościowej"? I zawsze z uśmiechem patrzę, jak wiele osób poleca swoje ulubione, dobre pęsety, a później podobna ilość pisze, że się nie sprawdziły.

Jest jednak kilka rzeczy, które musimy uwzględnić, żeby znaleźć pęsetę, która okaże się idealna dla nas! 

Jakie znamy metody tworzenia kępek rzęs? Która będzie dla Ciebie najlepsza?

Pierwszy podział pęset to technika jaką wykonujemy kępki - czy będzie to metoda bujana czy drapana, a może przekładana?

Osobiście najmniej stylistek znam, które lubią metodę bujaną (moją ukochaną), ale te które ją wybierają zwykle rozkochane są w pęsetach typu Curve. I tu pojawia się kolejny dylemat "jak zaciskasz pęsetę?", "czy pulsujesz palcami?", "czy Twoje ruchy są mocne czy delikatne?". Osobiście uwielbiam pulsować palcami, ale ruchy mam delikatne, dlatego rewelacyjnie sprawdzają mi się pęsety z dodatkową, porowatą powłoką takie jak NANO lub Pęsety Diamentowe Magnitica. Gdybym jednak lubiła mocny zacisk, zdecydowanie postawiłabym a pęsety typu Power Pink.

Stylistki, które wybierają metodę drapaną bądź przekładaną - swój wybór zawężają do pęset typu L, czyli o kształcie jak ta literka. Tego typu pęsety to wszelkie typu tzw. Kopytko. I tu znów musimy się zastanowić: "czy lubisz widzieć dobrze podstawę kępki?", "pod jakim kątem układasz rękę?", "jak mocny masz zacisk", "jak duże objętości robisz?", "na jakiej grubości rzęs pracujesz?". 

Im cieńsze rzęsy wybierasz, im delikatniejszą masz rękę i im większą objętość wykonujesz - Twoja pęseta powinna mieć dodatkową powłokę dobrze trzymającą rzęsy, ale nie odkształcającą ich. Najlepsze pęsety do takiej pracy to wszelkie z serii NANO, a zwłaszcza uwielbiane pęsety do rzęs NANO1, NANO2, NANO3, z czego NANO2 wyprzedaje się zawsze w rekordowym tempie! Jeśli pracujesz na mniejszych objętościach, bądź rzęsach typu 0,10, spokojnie możesz wybrać pęsety z serii Diamond czy Power, które są genialne, a jednak cenowo nieco przystępniejsze niż pęsety PRO NANO.

Czy warto zainwestować w dobrą pęsetę?

Czy jednak warto oszczędzać na pęsecie? Pęseta to najważniejsze narzędzie w ręku stylistki, dobrze dobrana przyśpieszy Twoją pracę - a szybsze zabiegi to zawsze większe możliwości zarobkowe - czy wobec tego oszczędność 30-50 zł na sprzęcie, który posłuży na lata ma sens? Według mnie warto inwestować mądrze.

 

 

Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium